POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W Sądzie Najwyższym w Irlandii odbyła się sprawa 16-letniego obecnie chłopca, w którego wjechał kierowca innego pojazdu.

W Sądzie Najwyższym w Irlandii odbyła się sprawa o odszkodowanie dla 16-letniego obecnie chłopca, który wniósł pozew przeciwko Custom Compost Unlimited Company w Gorey, Co. Wexford. W firmie tej zatrudniony był mężczyzna odpowiedzialny za uderzenie samochodem w rowerzystę.

Zdarzenie miało miejsce w październiku 2017 roku na drodze z Balbriggan do Naul. 13-letni wówczas chłopiec wracał na rowerze z treningu do domu. Miał na sobie kamizelkę odblaskową i kask.

Do wypadku doszło w momencie, gdy na skrzyżowaniu chłopiec skręcił w prawo, a zza niego wyjechał kierujący vanem mężczyzna. Nastolatek znalazł się w przydrożnych krzakach.

Efektem wypadku było złamanie kości uda, które wymagało operacji. Doszło też do poważnego urazu śledziony. Przez kilka tygodni po opuszczeniu szpitala chłopiec musiał korzystać z wózka inwalidzkiego. Do marca 2018 roku poruszał się o kulach.

W sądzie zeznano też, że wypadek pozostawił po sobie wiele blizn na udzie, kolanie, kostce i plecach chłopca.

Poszkodowany nie pamięta momentu wypadku. Zeznania dwóch świadków zdarzenia są od siebie różne. Natomiast kierujący vanem mężczyzna zaprzeczył oskarżeniom.

Sprawa o odszkodowanie w Sądzie Najwyższym zakończyła się ugodą na korzyść poszkodowanego nastolatka. Sędzia zatwierdził ustaloną kwotę €120.500 dla chłopca.