Funkcjonariusze Gardy potwierdzili narodowość zamordowanego 33-letniego mężczyzny w Dublinie.

Aktualizacja 07/08/2017 – podano nazwisko ofiary do wiadomości publicznej.

W dniu 4 sierpnia informowaliśmy o rozpoczęciu śledztwa przez funkcjonariuszy Gardy w związku ze znalezieniem ciała mężczyzny. Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z przechodniów na drodze z Ballyboughal do Oldtown Road około godziny 10:40 (04/08/17):

Ciało zamordowanego mężczyzny znalezione w krzakach. To może być Polak

Garda prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźnie zadano czterdzieści ciosów nożem. Następnie zabrano ciało do samochodu i porzucono w rowie. Sprawdzane są zapisy z kamer w celu wytypowania podejrzanych.

Wczoraj funkcjonariusze Gardy potwierdzili, że zamordowany 33-letni mężczyzna to Polak. Na obecną chwilę tożsamość ofiary nie jest podana do wiadomości publicznej. Podano nazwisko ofiary – Michał Kurek. Chcą oni skontaktować się z rodziną mieszkającą w Polsce, która dokona identyfikacji. Wiadomo, że ostatni adres zamieszkania w Irlandii Polaka był w Blanchardstown.

Osoby, które mają informacje związane z tą sprawą, proszone są o kontakt pod numerem 01 8020510 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.