POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkający w Irlandii 7-letni Kacper był radosnym, pełnym życia chłopcem, który kochał samoloty.

Z całej Irlandii spływają kondolencje dla rodziny 7-letniego Kacpra Kacprzaka, który zginął tragicznie w ubiegłą niedzielę w hrabstwie Offaly.

Chłopiec był zapalonym miłośnikiem samolotów i w dniu wypadku znajdował się na pokładzie samolotu z klubu skoczków spadochronowych Irish Parachute Club.

Do wypadku doszło tuż po tym, jak z samolotu wyskoczyło 16 spadochroniarzy. Maszyna runęła na ziemię w pobliżu Clonbullogue w hrabstwie Offaly. Wraz z Kacprem śmierć poniósł pilot Neil Bowditch znany jako Billy.

Tragicznie zmarły Kacper był uczniem pierwszej klasy w Scoil an Chroí Ró Naofa Íosa w Huntstown w Dublinie. Dyrektor szkoły Kieran Lyons tak opisał chłopca w swojej przemowie:

Kacper był szczęśliwym, uśmiechniętym chłopcem, zawsze entuzjastycznym i zainteresowanym nauką. Miał wspaniałą więź z rówieśnikami i był bardzo dobrym przyjacielem. Będzie wspominany z miłością i bardzo go będzie brakować w naszej szkole, zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Lokalna społeczność nadal jest w szoku. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Z całej Irlandii spływają kondolencje i słowa pocieszenia dla rodzin Billy’ego i Kacpra. Jeden z członków klubu spadochroniarzy w ramach wsparcia obu rodzin tragicznie zmarłych założył konto na GoFundMe, gdzie można wpłacać pieniądze:

CHCĘ POMÓC – ZBIÓRKA