POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Już w tym tygodniu możemy spodziewać się w Irlandii gorących mas powietrza z północnej Afryki.

Do Irlandii zaczynają właśnie napływać masy gorącego i suchego powietrza z północnej części Afryki. Chociaż początek tego tygodnia będzie deszczowy, już za kilka dni będziemy się cieszyć prawdziwie letnim słońcem.

Dzisiaj i jutro na większości obszaru Irlandii dominuje silny wiatr z południa i południowego wschodu, który miejscami osiągnie prędkość 110 km/h. Najsilniejszych porywów możemy spodziewać się dzisiaj popołudniu i wieczorem.

Met Eireann ogłosił też ostrzeżenie pogodowe w związku z ulewnymi opadami deszczu, które spodziewane są w Galway, Mayo, Sligo, Clare, Cork, Kerry, Tipperary i Waterford. Lokalnie mogą wystąpić podtopienia.

Mimo tych nieciekawych warunków pogodowych odczujemy znaczny wzrost temperatury powietrza. Będzie coraz cieplej – w czwartek możliwe nawet 20 stopni Celsjusza, jednak przy dużym nasłonecznieniu temperatura odczuwalna będzie znacznie wyższa.

Afrykańskie powietrze pozostanie z nami do weekendu, a na początku przyszłego tygodnia spodziewane jest już ochłodzenie. Dlatego warto wykorzystać tych kilka dni prawdziwej wiosny (lub lata), bo nie wiadomo kiedy znowu do nas zawita.