POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy poszukują mężczyzny, który spowodował wypadek, a potem obrażenia u przypadkowo napotkanej kobiety w Irlandii.

Ofiarą jest 30-letnia obywatelka jednego z krajów Europy Wschodniej, która feralnego dnia została zaatakowana przez rozwścieczonego kierowcę.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 19:00 wieczorem w Corkagh Park w Clondalkin. Świadkiem zdarzenia była inna kobieta, która widziała całe zajście. Według jej zeznań mężczyzna kierujący swoim samochodem uderzył w inny pojazd, a następnie wyskoczył z rozbitego samochodu i zbiegł w dół ulicy.

Kobieta próbowała interweniować, ale wystraszyła się mężczyzny, który był bardzo agresywny i wydawał się być niebezpieczny. Schodząc ulicą w dół zawiadomiła o wypadku funkcjonariuszy Gardy. Wtedy spotkała 30-latkę, która opisała jak agresywny mężczyzna ugryzł ją w usta i rzucił na ziemię.

Obrażenia nie były poważne, lecz zaatakowana podczas biegania kobieta była wstrząśnięta i zszokowana. Rzecznik Gardy potwierdził, że jest prowadzone śledztwo w sprawie wypadku i ataku na kobietę, które miały miejsce w Clondalkin w dniu 26 maja 2018 roku.