POLONIA IRLANDIA

Met Éireann wydał ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu i silnych wiatrach dla hrabstwa Cork, które mogą doprowadzić do powodzi.

Rada hrabstwa Cork poinformowała, że ​​prognozowany ulewny deszcz i wiatr zbiegną się z okresem bardzo wysokich przypływów na wszystkich obszarach przybrzeżnych we wtorek 26/11/2019 między 4 a 6 rano i ponownie wieczorem.

W związku z zagrożeniem zdecydowano o zamknięciu Morrisons Island, Union Quay, Father Mathew Quay i Wandesford Quay od godziny 19:00 wieczorem. Kierowcom i pieszym zaleca się zachowanie ostrożności.

Poziomy fal sztormowych są obecnie niskie na obszarach przybrzeżnych, ale przewiduje się, że wzrosną o pół metra w Cork Harbour i Bantry Bay od wtorku rano aż do środy.

Sytuacja jest monitorowana, a mieszańcy będą informowani na bieżąco. W centrum Cork przedsiębiorcy zabezpieczają budynki przed powodzią. Groźne dla miasta przypływy:

  • 04:50 we wtorek
  • 17:13 we wtorek
  • 05:34 w środę

Najbardziej zagrożone są miejsca: Morrison’s Quay, Union Quay, Trinity Bridge, South Terrace, Lavitts Quay, Kyrls Quay i Wandesford Quay. Istnieje również ryzyko zalania wzdłuż South Mall oraz Oliver Plunkett St., Patrick’s St., Grand Parade, Washington St., oraz Lower Glanmire Rd.