Amazon planuje otworzyć swoje pierwsze centrum logistyczne w Irlandii wiosną przyszłego roku.

Amazon chce rozszerzyć swoją działalność w Irlandii. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich klientów, którzy od Brexitu ponoszą dodatkowe koszty związane z importem towarów z Wielkiej Brytanii.

Amazon w Irlandii

Firma poinformowała, że centrum logistyczne w Baldonnell Business Park w Dublinie pomieści miliony artykułów do skompletowania, pakowania i wysyłania do klientów w Irlandii, a także w pozostałej części Europy.

Nowe centrum, które zostanie otwarte wiosną przyszłego roku, zapewni szybszą dostawę klientom w całej Irlandii, w tym jednodniową dostawę tysięcy artykułów.

Amazon zamierza też otworzyć drugie centrum dostawcze w Northwest Logistics Park w Ballycoolin, które będzie obsługiwać klientów w Dublinie i okolicach. Pierwsze centrum zostało otwarte w październiku 2020 roku w Rathcoole w Dublinie.

Stefano Perego, wiceprezes Amazon’s Fulfillment Center Operations w Europie, powiedział:

Cieszymy się, że otwieramy nasze pierwsze centrum logistyczne w Dublinie, co pozwala nam zapewnić szybsze terminy dostaw dla klientów w całej Irlandii.

Cieszymy się, że tworzymy 500 nowych stałych stanowisk, które oferują konkurencyjne zarobki, doskonałe świadczenia oraz nowoczesne, bezpieczne i angażujące środowisko pracy dla naszych pracowników.

Praca w Amazon

Amazon prowadzi już rekrutację nowych pracowników, w tym inżynierów, specjalistów HR i IT, a także specjalistów ds. BHP i finansów oraz menedżerów operacyjnych.

Firma zapowiada, że w przyszłym roku rozpocznie rekrutację nowych pracowników do „odbierania, pakowania i wysyłania” zamówień.

Wszyscy pracownicy w Irlandii – w tym pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin, pracownicy tymczasowi i sezonowi – otrzymają wynagrodzenie „co najmniej” €12 euro za godzinę – mówi przedstawiciel firmy.