POLONIA IRLANDIA

Potrącona w Irlandii kobieta przeszła po wypadku pilny zabieg chirurgiczny.

Po tygodniu poszukiwań sprawcy wypadku w Cork przy Magazine Road doszło do aresztowania jednej osoby. Jest nią 22-letni mężczyzna z Togher, w Cork.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Do wypadku w Cork doszło w sobotę 26/10/2019 we wczesnych godzinach porannych:

Więcej o sprawie: Potrącił kobietę i uciekł. Garda poszukuje sprawcy wypadku w Irlandii

W środę 30/10/2019 opublikowane zostało zdjęcie przedstawiające poszukiwany samochód. Natomiast w piątek 01/11/2019 na posterunku Gardy w Bridewell stawił się mężczyzna, który przyznał się do potrącenia kobiety i ucieczki z miejsca wypadku.

Mężczyzna został aresztowany na podstawie Section 4 Criminal Justice Act na 24 godziny. Jednak po trwającym osiem godzin przesłuchaniu został zwolniony z aresztu bez postawionych zarzutów. Trwa przygotowanie dokumentacji dla prokuratury.

Samochód podejrzanego został tymczasowo zajęty przez Gardę i jest sprawdzany przez techników kryminalistycznych. Funkcjonariusze Gardy prowadzący śledztwo ponawiają apel do osób, które mogą mieć nagranie wypadku zarejestrowane przez kamery samochodowe, o kontakt pod numerem 021-4522000.

Poszkodowana przemieszczała się ulicą Wycherley Terrace. Kiedy przechodziła przez ulicę Magazine Road, w pobliżu Denroches Cross, została potrącona przez samochód, którego kierowca natychmiast oddalił się z miejsca wypadku.