POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie rzekomego ataku na tle rasistowskim w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy z Dublina poszukują sprawców ataku na kobietę, do którego doszło w piątek 14/08/2020 przy Royal Canal w pobliżu Ashtown. Podejrzewa się, że atak miał podłoże rasistowskie.

Nagranie ataku opublikowane zostało w mediach społecznościowych. Można na nim zobaczyć kobietę, obywatelkę Chin, która apeluje do grupy nastoletnich chłopców o zaprzestanie zachowań ją dyskryminujących.

Z jej relacji wynika, że kobieta miała być zastraszana i obrzucana wyzwiskami o podłożu rasistowskim. Rozbawieni napastnicy popchnęli kobietę do wody i natychmiast zbiegli z miejsca zdarzenia.

Przechodzący obok przechodnie udzielili pomocy poszkodowanej. Wezwano Gardę, lecz radiowóz nie dojechał na miejsce. Kobieta sama zgłosiła atak na posterunku Gardy w Blanchardstown.

Trwa śledztwo w tej sprawie. Sprawcy nadal znajdują się na wolności. Funkcjonariusze Gardy starają się zidentyfikować osoby odpowiedzialne za ten atak.

Osoby, które są w posiadaniu innych nagrań tego zdarzenia bądź były świadkami ataku, proszone są o kontakt z Gardą pod numerami: 01 6667500 lub 1800 666111