Awantura w samolocie do Irlandii - pasażer aresztowany

Jeden z pasażerów został aresztowany za zakłócanie porządku na pokładzie samolotu lecącego do Irlandii.

Pasażer jednej z linii lotniczych trafił przed sąd po aresztowaniu na lotnisku w Dublinie.

Lot do Irlandii

Mężczyzna został oskarżony o zakłócanie porządku na pokładzie samolotu podczas powrotu z wakacji w Hiszpanii.

Z informacji podanych w sądzie wynika, że mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego rzekomo stał się agresywny wobec załogi, gdy odmówiono mu sprzedaży batonika czekoladowego.

Pasażer rzekomo znieważył i popchnął członka załogi, a po wylądowaniu na lotnisku w Dublinie funkcjonariusze Gardy usunęli go z samolotu. Mężczyzna miał także sprawiać problemy podczas aresztowania na lotnisku.

Sprawa w sądzie w Irlandii

Obrońca oskarżonego przyznał, że zarzuty były poważne, jednak zaznaczył, że jego klient bardzo żałuje swojego zachowania i poprosił go o przekazanie przeprosin funkcjonariuszom Gardy i personelowi linii lotniczych.

Dodał również, że mężczyzna od tego incydentu w samolocie zajął się swoim problemem nadużywania alkoholu.

Mężczyzna miał już jednak na swoim koncie sześć wcześniejszych wyroków, w tym za przestępstwa takie jak uszkodzenie mienia czy zakłócanie porządku publicznego.

Sąd, biorąc pod uwagę wcześniejsze wyroki, zarejestrował winę i nałożył grzywnę w kwocie 500 euro, ostrzegając, że musi zostać opłacona w ciągu trzech miesięcy.

Oskarżony uniknął kary więzienia, lecz sąd ostrzegł go, że spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić do poważnych konsekwencji.