Awaryjne lądowanie samolotu w Irlandii. Obezwładniony pasażer

Samolot amerykańskich linii lotniczych wylądował awaryjnie w Irlandii z powodu zachowania jednego z pasażerów.

Samolot amerykańskich linii lotniczych z Frankfurtu (Niemcy) do Dallas (USA) znajdował się w przestrzeni powietrznej Irlandii, kiedy załoga wysłała komunikat Mayday.

Prośba o awaryjne lądowanie na lotnisku w Shannon została wysłana około godziny 12:30, a przyczyną było niepokojące zachowanie jednego z pasażerów. Piloci wystąpili również o zezwolenie na zrzucenie paliwa, aby samolot mógł bezpiecznie wylądować.

Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna przemieszczał się po pokładzie samolotu i swoim zachowaniem wzbudzał niepokój pozostałych pasażerów. W pewnym momencie kilku z nich obezwładniło mężczyznę.

Na lotnisku w Shannon w pogotowiu czekały jednostki służb ratunkowych oraz Gardy. Samolot linii American Airlines wylądował bezpiecznie o godzinie 13:33, a straż pożarna sprawdziła, czy podwozie nie przegrzało się wskutek awaryjnego lądowania.

Pasażer odpowiedzialny za ten incydent został zabrany do szpitala w Limerick. Najprawdopodobniej jego dziwne zachowanie było wynikiem epizodu medycznego.

W niedługim czasie po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur samolot otrzymał pozwolenie na kontynuację lotu do Dallas. Nikt z 271 pasażerów ani 14 pracowników pokładu nie ucierpiał w wyniku incydentu.