POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Trzy osoby znalazły się w szpitalu po incydencie na pokładzie samolotu, który ostatecznie musiał wylądować awaryjnie w Irlandii.

W poniedziałek 21/10/2019 na pokładzie samolotu transatlantyckiego z Londynu do Filadelfii (USA) doszło do incydentu, w wyniku którego kilkanaście osób zgłosiło złe samopoczucie.

Pasażerowie i obsługa pokładowa skarżyli się na pieczenie oczu i świąd skóry, które miały być wynikiem kontaktu z oparami rozlanego w toalecie środka dezynfekującego.

Piloci samolotu American Airlines zdecydowali się na zawrócenie z trasy i awaryjne lądowanie w Dublinie. Poproszono o przysłanie służb medycznych, które miały niezwłocznie zająć się poszkodowanymi.

Samolot wylądował bezpiecznie około godziny 13:20 na lotnisku, na którym zgodnie z procedurami czekały karetki i straż pożarna. Jeden pasażer i dwie osoby z obsługi zostały zabrane do szpitala. Służby medyczne pojawiły się na pokładzie, by sprawdzić samopoczucie pozostałych osób.

Lot został odwołany, a wszystkim pasażerom zapewniono nocleg i wyżywienie w hotelu. Wylot samolotu z Dublina do Filadelfii zaplanowany został na wtorek rano.

Także w poniedziałek, około godziny 15:00 doszło do drugiego awaryjnego lądowania w Dublinie. Samolot American Airline lecący z Paryża do Charlotte w Północnej Karolinie zawrócił z trasy z powodu złego samopoczucia jednego z pasażerów. Pasażer został zabrany do szpitala, a lot wznowiono około godziny 17:30.