POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Kolejne ostrzeżenie dla klientów banku w Irlandii przed oszustami próbującymi wyłudzić dane.

Po raz kolejny w mediach pojawiło się ostrzeżenie przed oszustami wyłudzającymi dane mieszkańców Irlandii. Niestety nadal wiele osób daje się zwieść i podaje oszustom swoje dane. Przedstawiamy dwie znane metody i jedną nową, którą stosują oszuści w Irlandii.

Tak działają oszuści w Irlandii

W ostatnim czasie ostrzegaliśmy przed oszustami, którzy próbują wyłudzać dane osób na dwie metody. Jedna z nich to oszustwo na zwrot podatku w Irlandii. Druga metoda – oszuści dzwonią do przypadkowych osób i informują, że na koncie bankowym klienta widzą „podejrzane transakcje”.

Więcej informacji: Coraz więcej ofiar oszustów w Irlandii

Nowa metoda oszustów – Bank of Ireland

Przedstawiciele Bank of Ireland ostrzegają swoich klientów o nowej metodzie oszustów w Irlandii. Wiele osób zgłosiło ostatnio, że otrzymało wiadomość tekstową na swój telefon: “Your BOI account has been suspended” (Twoje konto BOI zostało zawieszone). Wiadomość pokazuje, że została wysłana od użytkownika “365 online”.

Link w wiadomości kieruje na specjalnie przygotowaną przez oszustów stronę, która przypomina stronę banku. Tam użytkownicy proszeni są o podanie danych do logowania oraz hasła w celu odblokowania konta. Niestety w ten sposób przestępcy uzyskują wszystkie potrzebne dane do zalogowania się w banku i kradzieży pieniędzy.

Co zrobić, jak podaliśmy nasze dane?

Wszystkie osoby, które uważają, że mogły paść ofiarą wyłudzenia, powinny niezwłocznie skontaktować się z oddziałem swojego banku.