POLONIA IRLANDIA

Bank zamyka wszystkie swoje oddziały i wycofuje się z rynku w Irlandii.

Ulster Bank przekazuje ważne informacje dla swoich klientów w związku z planowym wycofaniem się z irlandzkiego rynku.

Informacje dla klientów

Zachęca klientów do „przygotowania się” na zmiany, które nadejdą w 2022 roku. Już od początku przyszłego roku zaczną oni otrzymywać sześciomiesięczne okresy wypowiedzenia na zamknięcie kont.

Ulster Bank skontaktuje się z klientami bezpośrednio, gdy będą musieli podjąć działania, a rozpocznie się to na początku 2022 r., kiedy planujemy zacząć dostarczać formalne zawiadomienie o zamknięciu rachunku klientom rachunków bieżących i depozytowych.

Do tego czasu bank będzie obsługiwał obecnych klientów, jednak zachęca się klientów do rozważenia swoich opcji, skorzystanie ze wsparcia i przygotowania się do wyboru nowego dostawcy usług bankowych.

Klienci, którzy po otrzymaniu wypowiedzenia nie podejmą żadnych czynności, muszą się liczyć z zamknięciem kont i wystawieniem czeków na pozostawione saldo.

Klienci kredytów hipotecznych Ulster Bank nie muszą na razie podejmować żadnych działań, ponieważ bank prowadzi rozmowy z innymi bankami na rynku irlandzkim w sprawie przeniesienia kredytów hipotecznych na dotychczasowych warunkach.