Prognoza pogody dla Irlandii na najbliższe dni nie pozostawia złudzeń.

Jest ciepło, a będzie jeszcze cieplej. Prognoza pogody dla Irlandii na najbliższe dni napawa optymizmem. Najcieplejszych dni spodziewać możemy się od dzisiaj do piątku. Temperatury sięgną 16 stopni Celsjusza.

Większość obszaru kraju będzie dzisiaj słoneczna bądź częściowo zachmurzona. Niewielkie przelotne opady mżawki mogą wystąpić jedynie lokalnie. Popołudniu i wieczorem ma być dużo słońca. Temperatury od 13 do 15 stopni Celsjusza.

Podobnie będzie jutro. Temperatury utrzymają się w granicach od 13 do 15 stopni Celsjusza. Będzie więcej chmur, jednak nadal tylko z przelotnymi opadami mżawki.

Piątek zapowiada się wyjątkowo ciepły i duszny dla południowego rejonu Irlandii. Będzie dużo słońca przy temperaturach w okolicy 16 stopni Celsjusza. Jedynie w Ulster i północnej części Connacht mogą wystąpić opady deszczu.

Sobota i niedziela mają nadal być bez opadów. Jednak temperatury będą niższe, zwłaszcza w nocy. Miejscami może to być od 1 do 3 stopni Celsjusza. W ciągu dnia najwyższa spodziewana temperatura to 13 stopni Celsjusza.

Ciepły front przemieści się na początku przyszłego tygodnia, kiedy do Irlandii napłyną masy chłodnego powietrza.