[Aktualizacja] - Bestialskie zabójstwo Polaka w Irlandii - Aresztowano trzy osoby

Funkcjonariusze Gardy zatrzymali wczoraj w Irlandii trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo Mikołaja Wilka.

Brutalny napad na dom polskiej rodziny w Ballincollig w hrabstwie Cork w Irlandii miał miejsce 10 czerwca 2018 roku. 35-letni Mikołaj Wilk został brutalnie pobity przez czterech zamaskowanych mężczyzn na oczach swojej żony i dzieci w swoim domu. Mężczyzna zmarł z powodu krwotoku spowodowanego wielokrotnymi uderzeniami ostrą bronią (maczetą), a także z powodu traumatycznego uszkodzenia mózgu.

Piętnastu funkcjonariuszy Gardy, którzy przybyli na miejsce zbrodni, wymagało odbycia terapii psychologicznej. Większość z nich nigdy wcześniej ze zetknęła się z podobnym przypadkiem morderstwa. Więcej informacji: Garda szuka motywu w sprawie morderstwa Polaka w Irlandii

Żona ofiary doznała urazów ręki, kiedy próbowała osłonić swojego męża przed urazami. Dzieciom małżeństwa nie wyrządzono krzywdy. Po tragedii Elżbieta Wilk wraz z dziećmi opuściła Irlandię w obawie o swoje życie.

Funkcjonariusze Gardy od czerwca 2018 roku prowadzili intensywne śledztwo mające na celu odnalezienie sprawców tej bestialskiej zbrodni na Polaku w Irlandii.

W tym celu grupa śledczych udała się do Polski i na Łotwę, ponieważ natrafiono na ślad podejrzanych osób, które mogły odpowiadać za tragedię w domu Wilków.

Wczoraj rano udało się zatrzymać trzech mężczyzn podejrzanych o tę zbrodnię w Ballincollig i Togher w Cork. Obecnie są oni przesłuchiwani na posterunkach Gardy w Gurranabraher i Bridewell Garda Station.

AKTUALIZACJA:

Jak podaje Independent.ie dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn zostało już zwolnionych z aresztu bez postawionych zarzutów. Trzeci mężczyzna nadal jest przesłuchiwany.

Wczorajsze aresztowanie było częścią śledztwa, które prowadzone jest w celu ustalenia sprawców ataku na rodzinę Wilków. Funkcjonariusze Gardy poszukują dowodów, by wystąpić o europejski nakaz aresztowania.

Dwóch mężczyzn podejrzanych o tę zbrodnię najprawdopodobniej przebywa na terenie między Litwą a Łotwą. Zdaniem detektywów prowadzących śledztwo zabójstwa Mikołaja Wilka dokonali członkowie gangu litewsko-łotewskiego, a także obywatele Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy od kilku miesięcy prowadzą czynności śledcze z pomocą Interpolu, Europolu oraz funkcjonariuszy policji z Polski, Litwy i Łotwy.

Osoby, które mogą pomóc w prowadzonym śledztwie, proszone są o kontakt z Gardą w Gurranabraher pod numerem 021 – 4946200.