POLONIA IRLANDIA

Taoiseach w Irlandii zapowiedział projekt wprowadzenia bezpłatnej opieki medycznej lekarzy GP dla kolejnej grupy dzieci.

Projekt bezpłatnej opieki medycznej dla dzieci w Irlandii jest realizowany. Taoiseach Leo Varadkar potwierdził najnowsze zmiany w swoim planie, który realizuje od 2015 roku.

Jeszcze jako Minister Zdrowia rozpoczął swój projekt wprowadzenia bezpłatnej opieki lekarza GP dla wszystkich osób poniżej 18 roku życia. W pierwszej fazie wprowadzono bezpłatną opiekę GP dla dzieci poniżej 6-go roku życia.

Drugi etap reformy przewidywał rozszerzenie bezpłatnej opieki lekarzy GP dla dzieci do 12-go roku życia. Początkowo drugi etap projektu planowano wprowadzić pod koniec 2016 roku. Nie udało się jednak wypracować porozumienia między rządem a lekarzami. W efekcie nie udało się podpisać kontraktów i plan nie został zrealizowany.

W kwietniu 2019 roku rząd ogłosił wreszcie nowy plan leczenia dzieci poniżej 12 roku życia:

Więcej: Rząd w Irlandii zadba o dzieci. Szczegółowy plan zmian

Wczoraj (03/07/2019) Taoiseach potwierdził, że od 2020 roku program bezpłatnej opieki GP obejmie dzieci w wieku 7 i 8 lat. Poinformował również, że zmniejszona zostanie opłata za recepty.