POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną usługę dla osób, które pracowały przez część swojej kariery zawodowej za granicą.

Wydział Konsularny Polskiej Ambasady RP w Dublinie informuje, że zostały uruchomione bezpłatne dni Poradnictwa dla Polonii i Polaków za granicą. Nowa e-usługa umożliwia umówienie indywidualnych e-wizyt z ekspertem z ZUS.

E-wizyta – Bezpłatne dni Poradnictwa dla Polonii i Polaków za granicą

Powyższa usługa dedykowana jest Polakom poszukującym wsparcia i informacji związanej z ich sytuacją ubezpieczeniową. Osób, które pracowały przez część swojej kariery zawodowej za granicą, jest coraz więcej. To właśnie dla nich uruchamiamy e-wizytę w zakresie emerytur i rent międzynarodowych. Wizytę można zarezerwować już od 29 stycznia. Wideorozmowa z ekspertem ZUS umożliwia załatwienie wielu spraw bez konieczności wychodzenia z domu.

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc?

Odziały ZUS z różnych miast w Polsce będą zajmowały się sprawami Polonii mieszkającej za granicą. Dla Irlandii został wyznaczony oddział ZUS w Lublinie.

Jak uzyskać bezpłatną pomoc?

Aby zarezerwować e-wizytę, należy wybrać temat wideorozmowy np. „Emerytury i renty międzynarodowe”. Eksperci ZUS odpowiedzą na pytania związane np. z pobieraną emeryturą lub rentą.

Więcej informacji: Bepłatna e-wizyta ZUS

Źródło informacji: Ambasada RP w Dublinie, ZUS