Meteorolodzy z Met Eireann określili szanse na białe święta w Irlandii.

Od kilku tygodni mamy w Irlandii bardzo zmienne warunki pogodowe. Nagłe spadki temperatury, ocieplenia, wichury, ulewy – oto ich pełen wachlarz.

Zaledwie kilka dni temu zachodnia część Irlandii mierzyła się ze skutkami Huraganu Elsa:

Więcej: Huragan Elsa – zalane domy, samochody, powalone drzewa w Irlandii

Teraz wszyscy z nadzieją czekają na informacje dotyczące opadów śniegu podczas świąt Bożego Narodzenia. Meteorolodzy z Met Eireann mają już konkretną prognozę.

Jeszcze w poniedziałek będzie przeważnie słonecznie i bez opadów. Dopiero wieczorem nad Munster i południową część Leinster nadciągną gęste chmury i tym rejonie można się spodziewać deszczu.

W nocy opady wystąpią już na większym obszarze kraju, lecz we wtorek rano będzie ich coraz mniej, a w miarę upływa dnia rozpogodzi się. Temperatury w dzień we wtorek maksymalnie osiągną 10 stopni Celsjusza. W nocy ochłodzenie – miejscami nawet -2 stopnie Celsjusza.

W Boże Narodzenie nie będzie oczekiwanych opadów śniegu, ale nie będzie też opadów deszczu. Ma być pogodnie i chłodno – temperatury nie przekroczą 8 stopni Celsjusza. Dopiero wieczorem w części Connacht i na zachodzie Munster może popadać mżawka.

W nocy już na większym obszarze Irlandii mogą wystąpić opady deszczu, które dominować będą również w czwartek. W Dniu Świętego Szczepana temperatura utrzymywać się będzie w granicach od 8 do 10 stopni Celsjusza.

Niestety w tym roku nie doczekamy się białych świąt, ale mimo to niech ten czas będzie dla nas wypełniony radosną atmosferą, spokojem i wzajemną życzliwością.