POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Chociaż do Black Friday zostało jeszcze kilka dni, sklepy w Irlandii rozpoczęły już walkę o klientów.

Black Friday w tym roku przypada w piątek 27/11/2020, lecz część sprzedawców już rozpoczęła walkę o klientów oferując swoje produkty w promocyjnych cenach.

Wydaje się, że w 2020 roku wyprzedaży będzie jeszcze więcej niż zazwyczaj. Powodem jest dwukrotne wprowadzenie lockdown w Irlandii i zamknięcie punktów sprzedaży detalicznej, co wpłynęło na ograniczenie handlu.

Większość sklepów dostosowała się do wymogów rynku i rozwinęła sprzedaż w swoich sklepach internetowych. Jednak teraz firmy liczą na odrobienie strat i wzrost sprzedaży dzięki Black Friday 2020 – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Oferty specjalne dostępne są już m.in. w sieci Boots, gdzie można taniej kupić całą gamę produktów – od bestsellerowych zapachów po najlepsze marki kosmetyczne.

Curry’s PC World obiecuje bezkonkurencyjne ceny podczas obecnej wyprzedaży Black Tag, w tym na laptopy, ekspresy do kawy i inne urządzenia AGD.

Podobnie w sklepach Harvey Norman znaleźć można przecenione sprzęty AGD, telewizory czy laptopy.

Popularny w Irlandii sklep z zabawkami i sprzętem sportowym Smyths obniżył ceny wielu swoich produktów, w tym klocków LEGO i pluszaków.

Zwyczaj Black Friday czyli ostatniego piątku listopada zapoczątkowany został w USA. Irlandia jest jednym z krajów, które aktywnie uczestniczą w akcji obniżki cen i z roku na roku przybywa osób, które właśnie w ten dzień dokonują zakupu większości prezentów świątecznych.