POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dziesiątki tysięcy mieszkańców popularnego turystycznego regionu w Irlandii otrzyma specjalny voucher.

W piątek 26/06/2020 zatwierdzona została koalicja trzech partii: Fianna Fáil, Fine Gael oraz Green Party. Dzisiaj odbędą się wybory nowego premiera, którym ma zostać Micheál Martin. Lider Fianna Fáil będzie szefem rządu do końca 2022 roku, a następnie fotel premiera powróci do Leo Varadkara.

Jedną z pierwszych decyzji nowego rządu będzie opracowanie planu wsparcia irlandzkiej gospodarki. Jednym z zagadnień, które będzie rozpatrzone, ma być wprowadzenie programu pomocy dla branży turystycznej.

Mowa tutaj o propozycji Irish Tourism Industry Confederation:

Więcej: Dodatkowe 500 euro dla każdej rodziny w Irlandii – Projekt ITIC

Rozpatrzony będzie także plan, który zaproponowała opozycyjna partia Sinn Féin:

Więcej: Nowy plan – €200 dla każdego dorosłego mieszkańca Irlandii

Federacja Przemysłu Turystycznego w Kerry nie czeka jednak na decyzje nowego rządu i wprowadza swój własny plan ratowania turystyki o wartości €400 milionów.

Ok. 56.000 gospodarstw w hrabstwie Kerry otrzyma bon turystyczny w wysokości €100, który będzie można wykorzystać na nocleg w hotelu, B&B, hostelu itd. na terenie hrabstwa Kerry.

Ma to zachęcić mieszkańców do spędzenia wakacji lokalnie i do zwiedzania tego pięknego regionu Irlandii – zamiast wykupywania wycieczek zagranicznych.

Vouchery będą wysyłane do mieszkańców pocztą już w kolejnych dniach, a listę miejsc biorących udział w programie można sprawdzić na stronie discoverkerry.com