Brutalny atak w szpitalu w Irlandii - nie żyje mężczyzna

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę w jednym ze szpitali w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło we wczesnych godzinach porannych w niedzielę 22 stycznia.

Szpital w Irlandii

Z opublikowanych w irlandzkich mediach informacji wynika, że 32-letni pacjent oddziału ogólnego szpitala Mercy Hospital w Cork zaatakował 89-letniego pacjenta tego samego oddziału.

Zaniepokojony nietypowymi odgłosami personel oddziału niezwłocznie udał się do pokoju, z którego dobiegał hałas. Na miejscu zastano starszego mężczyznę z wyraźnymi obrażeniami ciała oraz agresywnie zachowującego się innego mężczyznę.

Członkowie personelu usiłowali obezwładnić agresora, doszło do szamotaniny, a jeden z pracowników szpitala został przez niego zaatakowany.

W niedługim czasie na oddziale szpitalnym pojawili się funkcjonariusze Gardy, którzy aresztowali 32-latka. Został on zabrany na posterunek Gardy w Cork.

Śledztwo Gardy

Zaatakowany pacjent odniósł poważne obrażenia i pomimo najlepszych wysiłków personelu nie udało się go uratować.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone do badań kryminalistycznych i technicznych. Trwa śledztwo Gardy w celu wyjaśnienia okoliczności tej brutalnej napaści.

Przeprowadzono już sekcję zwłok 89-latka, jednak jej wyniki nie są ujawniane ze względów operacyjnych, jak poinformowali przedstawiciele Gardy.

W oświadczeniu szpital oświadczył, że pacjentom i personelowi szpitala zapewnione zostało wsparcie psychologiczne. Rodzinie, krewnym i przyjaciołom zmarłego mężczyzny złożono kondolencje.