POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Liczne loty do Irlandii zostały odwołane z powodu pyłu burzy piaskowej znad Sahary.

Z powodu pyłu burzy piaskowej znad Sahary w miniony weekend wstrzymano liczne samoloty z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Na lotniskach utknęło wielu turystów, którzy czekają na poprawę pogody. Ostatnio: Piasek znad Sahary dotarł do Irlandii – czytaj więcej.

Wśród odwołanych lotów znalazły się także te do Irlandii. Turyści nie mogli wrócić do Dublina z wysp: Lanzarote, Gran Canaria i Teneryfa. Wstrzymano także loty do Cork.

Liczne loty do Irlandii zostały odwołane z powodu pyłu burzy piaskowej znad Sahary. Z powodu pyłu burzy piaskowej znad Sahary w miniony weekend wstrzymano liczne samoloty z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Na lotniskach utknęło wielu turystów, którzy czekają na poprawę pogody. Wśród odwołanych lotów znalazły się także te do Irlandii. Turyści nie mogli wrócić do Dublina z wysp: Lanzarote, Gran Canaria i Teneryfa. Wstrzymano także loty do Cork. Pasażerowie zostali jednak zapewnieni, że w poniedziałek 24/02/2020 wszystkie loty powinny już zostać przywrócone - w zależności od warunków pogodowych. Jedynie samoloty na lotnisku na południu Teneryfy są nadal uziemione. Tam pustynny pył i kurz jeszcze znacznie ograniczają widoczność. Wszystko zależy od siły i kierunku wiatru. Zjawisko zwane „calima” ma miejsce, gdy silny wiatr unosi gęste chmury piasku z Sahary i przenosi je przez 85-kilometrową szczelinę na Wyspy Kanaryskie. Uderzenie burzy piaskowej zaszło w czasie, gdy tysiące irlandzkich i brytyjskich turystów wracało z kończących się szkolnych ferii zimowych.

Pasażerowie zostali jednak zapewnieni, że w poniedziałek 24/02/2020 wszystkie loty powinny już zostać przywrócone – w zależności od warunków pogodowych.

Jedynie samoloty na lotnisku na południu Teneryfy są nadal uziemione. Tam pustynny pył i kurz jeszcze znacznie ograniczają widoczność. Wszystko zależy od siły i kierunku wiatru.

Zjawisko zwane „calima” ma miejsce, gdy silny wiatr unosi gęste chmury piasku z Sahary i przenosi je przez 85-kilometrową szczelinę na Wyspy Kanaryskie.

Uderzenie burzy piaskowej zaszło w czasie, gdy tysiące irlandzkich i brytyjskich turystów wracało z kończących się szkolnych ferii zimowych.