POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Aktualizacja – Met Eireann ostrzega mieszkańców Irlandii przed gwałtowną burzą i ulewami.

Chociaż od kilku dni cieszymy się słońcem i piękną letnią pogodą w Irlandii, to należy liczyć się z chwilowym pogorszeniem warunków atmosferycznych.

Dzisiejszy dzień zaczął się ponownie przy wysokich temperaturach, lecz przy zachmurzeniu, które zwiastuje opady deszczu. Według najnowszej prognozy pogody w Irlandii mogą dzisiaj wystąpić ulewy i burze.

Ostrzeżenie Met Eireann dla mieszkańców Irlandii

Synoptycy z instytutu meteorologicznego Met Eireann ogłosili żółty alert pogodowy dla mieszkańców Irlandii. Alert obowiązuje dzisiaj od godziny 12:00 do godziny 21:00 na terenie całej Irlandii, a w szczególności dla jej centralnej i zachodniej części.

Przewidziano krótkotrwałe, lecz bardzo intensywne opady deszczu, co lokalnie może przyczynić się do podtopień i zalanych, nieprzejezdnych dróg. Natomiast mieszkańcy wschodniej części Irlandii powinni cieszyć się słońcem aż do wieczora.

W związku z wysokimi temperaturami, które dzisiaj mogą sięgnąć nawet 24 stopni Celsjusza, możliwe jest także wystąpienie burz, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Weekend, a także początek tygodnia mają być jeszcze ciepłe, pełne słońca i przelotnych opadów deszczu, natomiast od środy przewiduje się już ochłodzenie w Irlandii.

AKTUALIZACJA:
W związku z prognozowanymi burzami i ulewnymi opadami deszczu ogłoszono dwa alerty pogodowe w Irlandii:

STATUS POMARAŃCZOWY:
Dla: Connacht, Laois, Longford, Offaly, Westmeath, Meath, Cavan, Monaghan, Clare, Limerick i Tipperary

STATUS ŻÓŁTY:
Dla: Carlow, Kildare, Kilkenny, Louth, Wicklow, Donegal, Cork i Kerry

Oba alerty obowiązują do godziny 23:00 w piątek 08 czerwca 2018 roku i mogą zostać przedłużone.