POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy ostrzegają przed trudnymi warunkami drogowymi w Irlandii.

Osoby, które liczyły na powrót upałów w Irlandii, z pewnością będą rozczarowane. W najbliższych dniach warunki pogodowe w kraju będą niespokojne. Irlandia znalazła się pod wpływem niżu, który przyniósł ze sobą ulewne deszcze i burze z piorunami. Meteorolodzy z Met Eireann ostrzegają przed ryzykiem lokalnych powodzi.

Alert pogodowy

W związku ze znacznym pogorszeniem warunków pogodowych ogłoszono żółty alert ostrzegawczy dla całego kraju. Alert obowiązuje od czwartku 05/08/2021 od godziny 06:00 do godziny 19:00. Może jednak zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie.

Spodziewane jest wystąpienie burz z piorunami oraz gradobicie. Ulewne deszcze mogą doprowadzić do lokalnych powodzi. Kierowców ostrzega się przed niebezpiecznymi warunkami do jazdy.

Prognoza pogody

Zgodnie z prognozą najtrudniejsze warunki będą na północy i zachodzie kraju, mniej deszczu spodziewać się mogą mieszkańcy Munster i południowej części Leinster.

Według meteorologów podobne warunki dominować będą w Irlandii do końca tego tygodnia oraz co najmniej do połowy do przyszłego tygodnia. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.