POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy potwierdzają liczbę aresztowanych kierowców podczas świąt w Irlandii.

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się liczne komunikaty dotyczące niebezpieczeństw związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

Operacja Surround trwa, a jej efekty są publikowane na bieżąco. Niestety podczas świąt Bożego Narodzenia w tym roku również na irlandzkich drogach obecni byli pijani kierowcy.

Wczoraj wieczorem podano do publicznej informacji, że w całej Irlandii w sumie zatrzymano aż 22 kierowców – 10 w Boże Narodzenie i kolejnych 12 wczoraj do godziny 09:00 rano. Nie są to jednak pełne dane i przypuszcza się, że liczba ta może być dużo wyższa.

Część kierowców aresztowano po przebadaniu alkomatem, kiedy wykryty u nich został niedozwolony poziom alkoholu. Kierowcy ci odpowiedzą według nowych zasad kodeksu, które wprowadzono w październiku:

Więcej: Ważne zmiany w prawie – zaostrzenie przepisów dla kierowców w Irlandii

Byli też kierowcy, którzy odmówili badania i zostali zatrzymani na podstawie podejrzeń Gardy, że w trakcie prowadzenia pojazdu znajdowali się pod wpływem alkoholu. Ci kierowcy muszą się liczyć z automatycznym odebraniem prawa jazdy na cztery lata.