POLONIA IRLANDIA

Zgodnie z planem rządu ponownie otwarte zostają centra handlowe w Irlandii.

Z dniem 08/06/2020 wprowadzono drugi etap znoszenia obostrzeń w Irlandii. Zgodnie z planem rządu otwarte zostały punkty sprzedaży detalicznej z wejściem od ulicy.

W minionym tygodniu otwarte zostały sklepy Penneys oraz pierwszy w Irlandii sklep sportowy Decathlon:

Więcej: Penneys otwiera wszystkie swoje sklepy w Irlandii
Więcej: Wielkie otwarcie sklepu Decathlon w Irlandii

W irlandzkich mediach pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów, na których widać bardzo długie kolejki klientów czekających na możliwość dokonania zakupów w tych sklepach.

Od poniedziałku 15/06/2020 mogą być już otwarte centra handlowe w Irlandii. W związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem klientów wprowadzone będą nowe ograniczenia.

Jednym z nich jest wyznaczenie drogi poruszania się po galeriach, a także ograniczona liczba klientów. Zgodnie z zaleceniami rządu należy też wziąć pod uwagę „ograniczenie dostępu dla dzieci”.

Ograniczona może być liczba miejsc parkingowych, a z windy w jednym czasie będzie mogła skorzystać jedna osoba lub kilka osób z jednego gospodarstwa domowego.

Minister Zdrowia w Irlandii jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że zakupy w centrach handlowych będą teraz wyglądać inaczej. Koniec z wielogodzinnym przesiadywaniem na terenie galerii, pojawiła się za to sugestia dotycząca zasłaniania twarzy.

Nowe zalecenia rządu w sprawie zasłaniania twarzy w miejscach publicznych w Irlandii dostępne są na stronie gov.ie