Ceny ubezpieczeń samochodów w Irlandii wystrzeliły w kosmos

Najnowsze dane są szokujące – ceny ubezpieczeń kierowców w Irlandii wystrzeliły w górę, a firmy liczą teraz zyski.

Wydaje się, że firmy ubezpieczeniowe w Irlandii bez końca wystawiają na próbę cierpliwość swoich klientów. Najnowsze dane z pewnością potwierdzają tę tezę.

Od kilku lat mamy w Irlandii do czynienia z poważnym kryzysem mieszkaniowym i absurdalnie wysokimi cenami czynszów. Jest szansa, że ten pożar zostanie ugaszony po wprowadzeniu nowych przepisów:

Więcej: Głosowanie zakończone – Czynsze w Irlandii będą zamrożone na okres 3 lat 

Teraz przyszła pora zapanować nad niekontrolowanymi podwyżkami składek ubezpieczeniowych dla kierowców w Irlandii. W mediach coraz wyraźniej brzmi ostra krytyka dla obozu rządzących, którzy i w tym obszarze zawiedli swoich wyborców.

Obiecywane reakcje i przeciwdziałanie kosmicznym podwyżkom nie nastąpiły. Dużo się o tym tylko mówi, a ceny jak rosły tak rosną. W ciągu ostatniej dekady były to podwyżki rzędu 42% – jak wynika z danych Banku Centralnego.

Co ciekawe, w tym samym czasie koszt roszczeń zmniejszył się o 2,5%, lecz nie powstrzymało to procesu dalszego podnoszenia cen. A wysokim kosztem roszczeń tłumaczono właśnie przyczyny wprowadzanych podwyżek. Firmy ubezpieczeniowe bez wątpienia zwiększyły swoje zyski.

Warto pamiętać, że obowiązujące od listopada nowe prawo jest nadzieją na położenie kresu drastycznym podwyżkom polis w Irlandii:

Więcej: Koniec drastycznych podwyżek cen ubezpieczenia samochodu w Irlandii?

Czy tak się stanie? O tym przekonamy się dopiero kiedy zbliży się termin odnowienia naszych polis ubezpieczeniowych. Bo teoria nie zawsze znajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości.