POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Pasażerowie nie kryli frustracji w związku z odwołanymi lotami na trasie Polska – Irlandia.

W piątek 01/11/2019 linie lotnicze Ryanair były zmuszone odwołać kilka lotów na trasie Polska – Irlandia. Pasażerowie opisują całą sprawę jako totalny chaos.

Od wielu dni widoczność na lotniskach w Polsce utrudniają gęste mgły. Część porannych i wieczornych lotów odbywa się z opóźnieniem. Były też sytuacje, w których zdecydowano się odwołać planowane loty, m.in. do Dublina i Shannon.

W mediach społecznościowych nie brakuje opinii sfrustrowanych pasażerów, którzy twierdzą, że zostali „porzuceni” przez linie Ryanair. Oskarżają pracowników linii o brak opieki i udzielania podstawowych informacji w związku z odwołanymi lotami.

Na Twitterze opublikowana została skarga pasażerki lotu z Krakowa do Dublina. Jak wynika z opisu sytuacji – pasażerowie zostali zabrani autobusem z lotniska w Krakowie na lotnisko w Katowicach. Gdy już dojeżdżali na miejsce, podano informację, że lot do Dublina został jednak odwołany. Autobus został więc zawrócony z powrotem do Krakowa.

W odpowiedzi na skargi przedstawiciele Ryanair przeprosili za niedogodności i zachęcają do złożenia reklamacji poprzez formularz kontaktowy.

Rzecznik firmy potwierdził, że wszyscy pasażerowie otrzymali informacje o opóźnieniu lotu poprzez SMS i e-mail. W przesłanych wiadomościach znajdowały się też informacje dotyczące możliwości otrzymania zwrotu kosztów bądź bezpłatnego skorzystania z następnego dostępnego lotu.

Niektórzy pasażerowie twierdzą jednak, że najbliższy dostępny lot zaoferowano im dopiero na środę 06/11/2019. W związku z tym zmuszeni byli szukać innego połączenia na własną rękę.