POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Pasażerowie lotniska w Irlandii dali upust swojej frustracji w mediach społecznościowych.

Pasażerowie, którzy właśnie udają się na wakacje, mogą napotkać trudności na lotnisku w Irlandii. Długie kolejki w punktach kontroli bezpieczeństwa stały się przyczyną poważnych opóźnień.

Lotnisko

W niedzielę rano w mediach społecznościowych pojawiły się krótkie nagrania z sytuacji na lotnisku w Dublinie. Sfrustrowani pasażerowie skarżą się, że stracili pieniądze, bo spóźnili się na swój samolot i byli zmuszeni odwołać podróż lub zakupić nowe bilety.

Część osób twierdzi, że w ostatniej chwili zdążyła wsiąść do samolotu po kilkugodzinnym oczekiwaniu w punkcie kontrolnym. Cała sytuacja była dla pasażerów bardzo stresująca i frustrująca.

Rzecznik DAA przeprosił za niedogodności i potwierdził, że na lotnisku doszło do opóźnień. Zapewnił jednak, że sytuacja ulegnie złagodzeniu – w oparciu o przewidywaną liczbę pasażerów i dzięki „wykorzystaniu wszystkich zasobów”.

Opóźnienia na lotnisku

Dokładna przyczyna tych opóźnień nie jest jeszcze znana. Jednak liczba pasażerów na lotnisku w Dublinie znacznie wzrosła w ostatnich tygodniach, po złagodzeniu ograniczeń dotyczących podróży międzynarodowych.

Wcześniej już pojawiły się ostrzeżenia o potencjalnych długich opóźnieniach na lotnisku ze względu na przepisy dotyczące dystansu społecznego i sprawdzanie dodatkowych dokumentów podróżnych.