To najpoważniejsza do tej pory tego typu sytuacja na lotnisku w Irlandii.

Na lotnisku w Dublinie doszło w niedzielę do najpoważniejszej dotychczas sytuacji, którą określono jako „absolutną katastrofę”.

Lotnisko w Dublinie

Znaczna liczba pasażerów nie zdążyła na swój lot przez rekordowe opóźnienia wynikające z gigantycznych kolejek do odprawy i do kontroli bezpieczeństwa.

Jeszcze przed weekendem ostrzegano, że lotnisko znajdzie się pod presją z powodu spodziewanej dużej liczby pasażerów. Jednak takiego chaosu nie przewidziano.

W niedzielę rano w zatłoczonych terminalach lotniska w Dublinie doszło do wielogodzinnych opóźnień. Pasażerowie czekający w kolejce na zewnątrz terminala zostali uprzedzeni, że mogą nie zdążyć na swój lot. Zalecono im skontaktowanie się z dana linią lotnicza i zmianę rezerwacji.

Przedstawiciele Dublin Airport (DAA) przeprosili poszkodowanych pasażerów i zapewnili, że w najbliższym czasie podjęte zostaną środki mające na celu usprawnienie pracy personelu lotniska.

Sfrustrowani i wściekli pasażerowie opublikowali słowa krytyki dla personelu lotniska, który nie poradził sobie z obsługą dziesiątek tysięcy lotów.

Opóźnienia na lotnisku w Irlandii

Jak relacjonują w mediach społecznościowych, u wielu podróżujących pojawiły się łzy złości i bezradności wobec tej trudnej sytuacji będacej poza ich kontrolą.

Kilka miesięcy temu szef linii lotniczych Ryanair, Michael O’Leary, zaproponował tymczasowe wdrożenie do pomocy przedstawicieli irlandzkiej armii, jednak pomysł ten został odrzucony.

Przedstawiciele DAA twierdzą, że na początku czerwca pracę na lotnisku podejmą szkoleni właśnie pracownicy, dzięki czemu skończą się wielogodzinne opóźnienia do kontroli pasażerów.