POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Garda apeluje do mieszkańców Irlandii w sprawie donosów na tryb życia innych osób.

Detektywi z The Criminal Assets Bureau (CAB) oraz funkcjonariusze Gardy w Irlandii apelują do mieszkańców o pomoc w zlokalizowaniu osób prowadzących rozrzutny styl życia.

Jeśli ktoś z naszych znajomych lub sąsiadów, według naszej wiedzy, ma stosunkowo niski dochód, a prowadzi podejrzanie bogaty i rozrzutny styl życia, powinno to zostać zgłoszone na Gardę. Taki apel do mieszkańców ukazał się kilka dni temu w Irlandii.

Detektywi uważają, że członkowie zorganizowanych grup przestępczych przenieśli się z Dublina do innych miejscowości, aby trudniej ich było wytropić. Jednak luksusowe samochody, droga biżuteria, designerskie ubrania i egzotyczne wycieczki powinny wzbudzać wątpliwości i mogą być dowodem na ich przestępczą działalność.

Funkcjonariusze Gardy uważają też, że powinno się zgłaszać osoby, które co prawda mają stałą pracę, ale które wydają więcej niż zarabiają. Wszystkie zgłoszenia będą sprawdzane, a informatorom zapewnia się dyskrecję. Nie będzie od nich także wymagane składanie zeznań czy obecność w sądzie.

Według CAB większość członków zorganizowanych grup przestępczych ukryła się na terenie Cork, Galway, Limerick i Waterford. Jest jednak spora liczba przestępców, którzy nadal pozostają w rejonie Dublina.