POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wypłata Child Benefit powinna być wstrzymana dla niektórych dzieci w Irlandii – twierdzą zwolennicy nowej teorii.

Coraz więcej osób wyraża opinię, że wypłata Child Benefit powinna być uzależniona od tego czy dziecko przyjmuje zalecane szczepienia. Zwolennicy tej teorii uważają, że zmusi to rodziców do szczepienia dzieci. Jest to, ich zdaniem, jedyny sposób na rozwiązanie problemu, gdyż w Irlandii nie ma obowiązku szczepień.

W mediach społecznościowych w Irlandii widać rosnące niezadowolenie rodziców, ich strach przed chorobami u dziecka, a także pytanie o rozwiązanie problemu szczepień.

Przedstawiciele HSE potwierdzają, że do 13 wzrosła liczba chorych na odrę w północnej części Dublina. Obecnie w całej Europie od 2010 roku obserwuje się gwałtowny wzrost liczby przypadków odry, kiedy to znacznie spadła liczba szczepień MMR – uważa World Health Organisation (WHO).

HSE zaleca przyjęcie dwóch dawek szczepionki MMR, którą według kalendarza szczepień w Irlandii podaje się dzieciom w wieku 12 miesięcy i 4-5 lat. Ze względu na silny ruch tzw. „antyszczepionkowców” od kilku lat obserwuje się spadek liczby szczepień, a to według HSE jest przyczyną obecnego wzrostu zachorowań na odrę.

W związku z liczbą chorych w Irlandii, HSE apeluje więc o przyjęcie szczepionki zarówno u dzieci, jak i dorosłych do 40-go roku życia. W tym celu należy skonsultować się ze swoim lekarzem GP.