POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dzisiaj rozpoczęto proces wypłacania dodatku socjalnego Christmas Bonus w Irlandii.

Od poniedziałku 3 grudnia 2018 rozpoczęto wypłatę dodatku świątecznego w Irlandii – Christmas Bonus. Rząd Irlandii wyda na ten cel w tym roku ponad 264 miliony euro.

Wszystkie osoby uprawnione do pobierania świadczeń socjalnych otrzymają w tym tygodniu dodatkową płatność. W tym roku Christmas Bonus przysługuje ponad 1.2 milionom osób w Irlandii.

Po kryzysie gospodarczym w 2009 wypłata bonusu została wstrzymana, jednak od 4 lat rząd przeznacza środki na ten cel. W ubiegłym roku wysokość bonusu świątecznego wyniosła 85% wysokości danego świadczenia. W 2018 roku bonus zostaje wypłacony w 100%.

Christmas Bonus do dodatkowa płatność dla emerytów i osób pobierających różne świadczenia socjalne w Irlandii. Są to dodatkowe pieniądze dla osób o najniższych przychodach, które mają pomóc im w świątecznych wydatkach.

W październiku, tuż przed ogłoszeniem Budżetu 2019, pojawiły się wątpliwości na temat tegorocznych wypłat Christmas Bonus. Jednak Taoiseach Leo Varadkar oraz Minister ds. Opieki Społecznej Regina Doherty wykluczyli wstrzymanie dodatku.

Więcej na temat: Podwyżka Christmas Bonus w Irlandii – jest ostateczna decyzja rządu