POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Edukacji wypowiedziała się na temat powrotu pozostałych uczniów do szkół w Irlandii.

Minister Edukacji, Norma Foley, wypowiedziała się na temat powrotu pozostałych uczniów szkół średnich do nauki stacjonarnej. Zgodnie z rządowym planem ma to nastąpić 12 kwietnia.

Najnowsze dane pokazują, że w ciągu 7 dni przeprowadzono 1.842 testy na Covid-19 w 108 szkołach w Irlandii. W tym okresie we wszystkich szkołach wykryto 44 przypadki wirusa.

Minister Foley powiedziała, że liczba zakażeń utrzymuje się na bardzo niskim poziomie i na obecną chwilę nie ma przeszkód, by reszta uczniów powróciła do klas po przerwie wielkanocnej.

Coraz większym problemem stają się jednak niedobory personelu, gdy nauczyciele stają się bliskim kontaktem osoby zakażonej i idą na zwolnienie chorobowe.

W przypadku braku możliwości przyznania zastępstwa, dyrektorzy zmuszeni są odesłać uczniów do domu lub tymczasowo zamknąć szkoły i przywrócić zajęcia online.

W międzyczasie rząd uruchomił nowy program, w ramach którego 15 milionów euro przeznaczono na wsparcie osób chodzących, jeżdżących na skuterach i jeżdżących na rowerze do szkół podstawowych i średnich.

Fundusze zostaną wykorzystane do stworzenia bezpieczniejszych tras spacerowych i rowerowych oraz do złagodzenia zatorów przy bramach szkolnych.