Co z upałami? Pogoda na najbliższe dni może rozczarować

Pogoda w Irlandii w ciągu najbliższych dni będzie bardzo zróżnicowana.

Według prognozy instytutu Met Eireann w ciągu najbliższych dni czeka nas bardzo zróżnicowana pogoda. Nie potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi upalnych dni w lipcu.

W większości obszaru Irlandii spodziewać się dzisiaj można mżawki, a miejscami intensywnych opadów deszczu. Temperatury utrzymają się w granicach od 15 do 18 stopni Celsjusza. Późnym popołudniem deszcz powinien ustąpić, lecz do końca dnia ma być pochmurno.

W środę poprawa pogody – będzie dużo słońca, choć przy lekkim zachmurzeniu. Rano będzie jeszcze chłodno, jednak w ciągu dnia temperatury wzrosną – nawet do 22 stopni Celsjusza.

Czwartek i piątek chłodniejsze, przy dużym zachmurzeniu. Deszcz przewidziany jest dla części centralnej oraz na północy i zachodzie kraju. W piątek wieczorem opady deszczu wystąpią na obszarze całej Irlandii.

W sobotę pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu i silniejszym wiatrem. Niedziela chłodna i wietrzna, choć słoneczna w większej części kraju. Jedynie na północy i zachodzie przewidziano deszcz.