POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Eksperci ds. zdrowia w Irlandii ostrzegają, że trzecia fala Covid-19 w Irlandii jest poza kontrolą.

W środę wieczorem opublikowano najnowszy plan walki z koronawirusem w Irlandii. Premier Micheál Martin ostrzegł przy tym, że powstaną „ogromne szkody”, jeśli społeczeństwo przestanie się pilnować.

Eksperci ds. zdrowia uważają, że na obecną chwilę trzecia fala Covid-19 w Irlandii jest poza kontrolą. Transmisja wirusa w społeczeństwie nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, rośnie też liczba zgonów z powodu Covid-19.

Szef HSE Paul Reid powiedział w swoim wpisie na Twitterze, że kraj osiągnął „smutny kamień milowy”, ponieważ zwiększa się liczba pacjentów z Covid-19 w szpitalach.

Według najnowszych danych obecnie w szpitalach w Irlandii z powodu Covid-19 hospitalizowane są 1.022 osoby, z czego 88 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

System zdrowotny w Irlandii znajduje się pod olbrzymią presją. Pojawiły się obawy czy nie zabraknie łóżek na oddziałach intensywnej terapii dla pacjentów z innymi schorzeniami niż Covid-19.

W środę potwierdzono też 7.836 nowych przypadków koronawirusa w Irlandii. Wskaźnik zapadalności wynosi obecnie 819,1 na 100.000 mieszkańców. Miesiąc temu było to 80,7 na 100.000 mieszkańców.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Naczelny Lekarz Irlandii dr Tony Holohan zalecił samoizolację osobom, które wykazują grypopodobne objawy. Jego zdaniem takie symptomy najpewniej oznaczają zakażenie Covid-19.