Czy jest zagrożenie? Garda ściąga dodatkowe siły na paradę Św. Patryka

Podjęto decyzję o zwiększonej liczbie funkcjonariuszy Gardy na jutrzejszej paradzie Św. Patryka w Irlandii.

Ponad 1 100 funkcjonariuszy Gardy wysłanych zostanie jutro do patrolowania parady Św. Patryka w Dublinie. Wśród nich obecni będą zarówno umundurowani policjanci, jak i uzbrojeni detektywi. Zgodnie z podjętą decyzją umundurowani funkcjonariusze mają być dobrze widoczni przed paradą, w trakcie parady, jak i po jej zakończeniu.

Oprócz zwiększonej liczby funkcjonariuszy Gardy, wynajęte zostały liczne grupy ochroniarzy z prywatnych agencji ochroniarskich. Ich zadaniem ma być ochrona Temple Bar przez cały piątek 17 marca 2017 roku. Na miejscu ustawione zostaną barierki, a przy Merchant’s Arch zarządzono ruch jednostronny.

Zmiany w organizacji parady są również w Cork. Poinformowano o tym na Facebook polskiej szkoły w Cork (Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork). Niestety spóźniona reakcja dyrektor polskiej szkoły nie pozwala na ustalenie tych przyczyn. Nie wiemy czy podyktowane zmiany są spowodowane zagrożeniem bezpieczeństwa czy innymi przyczynami. Dopiero po publikacji artykułu na stronie Polonia Irlandia (środa 15.03) pojawiła się informacja, że szkoła wyśle zapytanie do władz miasta w tej sprawie.  Dotyczy: Zakaz używania polskich flag na paradzie Św. Patryka. Co na to Ambasada RP w Dublinie?