POLONIA IRLANDIA

Grupa przeciwników Unii Europejskiej zapowiada kampanię na rzecz wyjścia Irlandii ze wspólnoty.

Mieszkańcy Irlandii są zdecydowanymi zwolennikami Unii Europejskiej. Jednak rośnie grono przeciwników wspólnoty, którzy teraz zrzeszają się i zakładają nową partię.

The Irexit Freedom Party zostanie oficjalnie zatwierdzona 8 września, lecz jej członkowie już rozpoczęli swoją kampanię wzywającą Irlandię do wyjścia z Unii Europejskiej.

To nie jedyna kampania tej nowej partii. Drugą jest próba uzyskania poparcia mieszkańców Irlandii Północnej i zjednoczenie jej z Republiką Irlandii. Dodatkowo członkowie Irexit Freedom Party wzywają do obniżenia podatków od obywateli i do walki „z korupcją w kluczowych instytucjach rządowych”. W swoich założeniach wspierają „prokreację, edukację i wychowanie dzieci”.

Według członków tej partii wpływy Irlandii w Unii słabną, kraj traci największego partnera handlowego – jakim jest Wielka Brytania – a Irlandia powinna odzyskać kontrolę nad swoimi prawami i działać na rzecz dobra kraju.

Tymczasem przeprowadzony niedawno sondaż wykazał, że aż 92% mieszkańców Irlandii chce pozostać w Unii Europejskiej. Czy kampania nowej partii ma więc szanse odnieść sukces? Czy Irexit jest zagrożeniem dla Polaków mieszkających na stałe w Irlandii?