POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Taoiseach Micheál Martin wypowiedział się w kwestii przywrócenia zagranicznych wyjazdów z Irlandii w celach turystycznych.

Eksperci z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) twierdzą, że wariant Delta koronawirusa odpowiada już za 70% nowych zakażeń w Irlandii.

Zagraniczne wyjazdy wakacyjne

W związku ze wzrostem liczby przypadków pojawiają się wątpliwości, czy zaplanowany na 19 lipca powrót zagranicznych wyjazdów wakacyjnych dojdzie skutku.

Jednak w poniedziałek 5 lipca Taoiseach Micheál Martin poinformował, że rząd jest „na dobrej drodze” do uruchomienia unijnego certyfikatu do 19 lipca. Pomimo rosnących obaw związanych z wariantem Delta, rząd chce wdrożyć system unijnych certyfikatów zgodnie z planem.

Testy antygenowe

Premier poinformował także, że pomimo obaw NPHET dotyczących stosowania testów antygenowych, nowa grupa, której przewodniczy prof. Mary Horgan, zbada rolę testów antygenowych w podróży.

Kilka dni temu Minister Zdrowia, Stephen Donnelly, zdecydował w sprawie wdrożenia testów antygenowych na szeroką skalę w Irlandii:

Więcej: Testy antygenowe w Irlandii – minister zdecydował

Natomiast Minister Spraw Zagranicznych, Simon Coveney powiedział właśnie, że stosowanie testów antygenowych w pubach i restauracjach może być częścią rozwiązania sporu, jaki wywołała ostatnia decyzja rządu w sprawie przywrócenia usług gastronomicznych w pomieszczeniach.