POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Od kilku dni w Irlandii dominowała wiosenna pogoda, jednak Met Eireann ostrzega przed powrotem zimy.

Według zapowiedzi instytutu Met Eireann – do Irlandii wraca zima oraz trudne warunki pogodowe.

Jeszcze dzisiaj na większości obszaru Irlandii ma być pogodnie i wiosennie. Dużo słońca, miejscami przelotne opady deszczu przy umiarkowanym wietrze. Temperatury w ciągu dnia oscylować będą w okolicy 9 stopni Celsjusza.

Wieczorem spadek temperatury, w nocy od 0 do 3 stopni Celsjusza – na południu i wschodzie kraju największe przymrozki. Przelotne opady mżawki spowodują lokalnie gołoledź. Kierowcy proszeni są o ostrożność.

Wtorek nadal ciepły – do 10 stopni Celsjusza, przewaga słonecznej pogody, chociaż w miarę upływu dnia wzrośnie zachmurzenie. W nocy deszcz i kolejny spadek temperatur.

W środę ma być już zimno i wietrznie – przewiduje się opady deszczu, marznącego deszczu oraz gradu. Na zachodzie i północy Irlandii wystąpią opady śniegu. Mieszkańcy tego regionu najbardzej odczują porywy silnego wiatru. W nocy miejscami temperatury minusowe.

Od czwartku do końca tygodnia pogoda ma być zmienna – chwilowe ocieplenie ustępować będzie silnym porywom wiatru i opadom marznącego deszczu i śniegu. Warunki na drogach będą trudne, dlatego kierowcom zaleca się wyjątkową ostrożność.