POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Revenue ostrzega klientów w Irlandii przed dodatkowymi opłatami podczas zakupów online.

Przed nami największy sezon zakupowy w roku. Już teraz pojawiają się liczne oferty sprzedaży w ramach Black Friday, a po nim nastąpi prawdziwy wysyp świątecznych ofert promocyjnych.

Zakupy online

Tymczasem irlandzki urząd skarbowy ostrzega konsumentów przed dodatkowymi kosztami zakupu towarów z obszaru spoza Unii Europejskiej.

Od 1 lipca obowiązują bowiem nowe opłaty celne, co oznacza, że podatek VAT od importu jest należny od wszystkich towarów przybywających do Irlandii z krajów spoza Unii Europejskiej – bez względu na ich wartość.

Ostrzeżenie dla klientów

Revenue informuje konsumentów dokonujących zakupów online spoza Unii, że koszty podatku i cła nieuwzględnione w cenie online zostaną naliczone, gdy produkt ten dotrze do Irlandii:

Jeśli robisz zakupy w Internecie, (…) musisz sprawdzić, czy reklamowana cena obejmuje wszelkie należne koszty podatków i ceł, zanim podejmiesz decyzję o zakupie towaru.
W niektórych przypadkach dostawca może stosować model opłacenia cła, w którym całkowita reklamowana cena towarów w momencie zakupu obejmuje irlandzki podatek VAT i cła, co oznacza, że ​​w momencie dostawy nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty podatkowe.
Jeśli jednak tak nie jest, kwota podatku VAT i wszelkie należne cła będą do opłacenia, gdy towary dotrą do Irlandii.

Aby otrzymać zakupiony towar, klienci będą musieli najpierw uiścić te opłaty u operatora pocztowego lub operatora paczek w ciągu 16 dni roboczych.