POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Rząd zdecydował zwiększyć wypłatę dodatku dla osób pobierających świadczenia socjalne wobec trudnych warunków pogodowych w Irlandii.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi w Irlandii rząd zdecydował zwiększyć środki dla osób pobierających świadczenia socjalne.

W miesiącach zimowych wszystkie osoby pobierające świadczenia otrzymują dodatek Fuel Allowance, dzięki któremu mogą pokryć koszty ogrzewania. Tygodniowo jest to €22.50, które wypłacane jest dla około 330.000 osób.

Od kilku dni trwały rozmowy na temat zwiększenia tej płatności, ponieważ w Irlandii dominują niskie temperatury i mieszkańcy zwiększają ilość ogrzewania w domach. W obawie o zdrowie i życie osób starszych i chorych zdecydowano się zwiększyć płatność wszystkim uprawnionym do dodatku Fuel Allowance.

Jeszcze wczoraj premier Leo Varadkar nie potwierdzał decyzji, jednak dzisiaj rano Minister Opieki Społecznej Regina Doherty poinformowała, że za ten tydzień dodatek wyniesie €45.

Jednocześnie Minister Doherty zaapelowała do dostawców energii, by podczas tych trudnych warunków nie odłączano prądu mieszkańcom zalegającym z opłaceniem rachunków.