POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przepustki zapewnią zaszczepionym osobom w Irlandii „dodatkowe swobody”.

Minister ds. Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia Leo Varadkar potwierdził, że trwają prace nad wprowadzeniem „cyfrowych przepustek” w Irlandii, które mają być dowodem na przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19.

Przepustki zapewnią zaszczepionym osobom „dodatkowe swobody”, chociaż te swobody nie zostały jeszcze dokładnie sprecyzowane.

Ze wstępnych informacji wynika, że przepustki zapewnią dostęp do usług i obiektów, gdzie istnieją trudności w przestrzeganiu wytycznych ochrony zdrowia publicznego.

Leo Varadkar zasugerował, że certyfikaty w połączeniu z szybkimi testami antygenowymi „mogą utorować drogę do bezpiecznego wznowienia gastronomii, sztuki i wydarzeń na żywo”.

Informacje o przepustkach spotkały się z mieszanymi reakcjami. Zdaniem niektórych osób przepustki są najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem na ponowne otwarcie społeczeństwa bez ryzyka dalszej infekcji.

Jednak są też głosy, że takie certyfikaty staną się powodem do dyskryminacji tych osób, które z różnych powodów nie przyjęły szczepionki.