Dofinansowanie dla mieszkańców Irlandii - podano daty

Rząd ustalił terminy dopłat energetycznych i dodatkowych świadczeń socjalnych, które zostały uwzględnione w Budżecie 2024 w Irlandii.

Irlandzki rząd uzgodnił terminy dopłat energetycznych i dodatkowych świadczeń socjalnych, które zostały uwzględnione w Budżecie 2024.

Dofinansowanie w Irlandii

Minister ds. Ochrony Socjalnej, Heather Humphreys oraz Minister Transportu, Środowiska i Klimatu, Eamon Ryan przedstawili proponowany harmonogram tych płatności.

Każde gospodarstwo domowe otrzyma automatycznie 150 euro dopłaty do rachunków za prąd 1 grudnia oraz ponownie 1 stycznia i 1 marca przyszłego roku.

Wypłaty jednorazowych świadczeń socjalnych rozpoczną się w tygodniu rozpoczynającym się od poniedziałku 20 listopada.

Będą one obejmowały 400 euro dla osób uprawnionych do Working Family Payment oraz dla osób uprawnionych do Disability Support Grant.

W tym samym czasie wypłacone zostanie dodatkowe 300 euro dla osób uprawnionych do pobierania Fuel Allowance.

Świadczenia socjalne w Irlandii

Natomiast w tygodniu rozpoczynającym się od 27 listopada zostaną wypłacone świadczenia w wysokości 400 euro w ramach Carer’s Support Grant, 200 euro dla osób otrzymujących Living Alone Allowance oraz dodatkowe 100 euro w ramach Increase for a Qualified Child.

W tygodniu rozpoczynającym się od 4 grudnia odbędzie się wypłata świadczenia Christmas Bonus, a także podwójna wypłata zasiłku rodzinnego Child Benefit w wysokości 280 euro na dziecko.

Zgodnie z planem budżetowym, od początku stycznia 2024 roku wszystkie zasiłki socjalne wzrosną o 12 euro tygodniowo.

Następnie, w tygodniu rozpoczynającym się od 29 stycznia 2024 roku, odbędzie się druga podwójna wypłata dla emerytów i osób otrzymujących tygodniowe świadczenia socjalne.

Więcej: gov.ie