POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dom Ministra Zdrowia w Irlandii stał się celem ataków, co wzbudziło obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Przed domem ministra Stephena Donnelly’ego doszło do szeregu zdarzeń, które wzbudziły obawy dotyczące bezpieczeństwa ministra i jego rodziny – informuje Irish Examiner.

Według źródeł portalu doszło do takich incydentów jak rzucanie przedmiotami w okna czy pozostawienie różnych przedmiotów na progu domu.

W związku z zagrożeniem dla Stephena Donnelly’ego oraz jego żony i dzieci zdecydowano o postawieniu 2-metrowego drewnianego ogrodzenia przed domem ministra.

Rzecznik ministra odmówił komentarza na temat poszczególnych incydentów, ale powiedział, że zdjęcia robotników stawiających płot, które widzieli pracownicy Irish Examiner, pokazują „prace zabezpieczające” we współpracy z An Garda Síochána.

W piątek członkowie rządu zostali skrytykowani za mieszane komunikaty dotyczące restrykcji w Irlandii. Taoiseach Micheál Martin poinformował w czwartek wieczorem o przedłużeniu lockdownu:

Więcej: Premier potwierdza przedłużenie ostrych restrykcji w Irlandii

Dzień później Wicepremier Leo Varadkar zaprzeczył tym informacjom i bezskutecznie usiłował tłumaczyć słowa Micheála Martina.

W przestrzeni publicznej pojawiło się mnóstwo słów krytykujących sprzeczne informacje pochodzące od członków rządu Irlandii.