Od rana obowiązuje ostrzeżenie dla Irlandii dotyczące bardzo złych warunków pogodowych.

Instytut meteorologiczny Met Eireann wydał dwa ostrzeżenia w związku z załamaniem pogody w Irlandii. Od wczoraj wieczorem obowiązuje żółty status pogodowy dla całej Irlandii dotyczący opadów śniegu i marznącego deszczu.

Żółty status obowiązuje także dla Dublin, Louth i Wicklow w związku z opadami deszczu. W niektórych rejonach przewidziano 30 – 50mm opadów, zwłaszcza w wyższych partiach terenu. Alert obowiązuje do czwartku do godziny 07:00 rano, lecz może zostać przedłużony.

W nocy temperatura spadła do -2 stopni Celsjusza. W północnej części hrabstwa Cork, w południowej części hrabstwa Limerick oraz w hrabstwie Tipperary zanotowano duże opady śniegu. Drogi są oblodzone, w niektórych miejscach nieprzejezdne.

Tysiące domów jest dzisiaj bez prądu – głównie w Athlone, Portlaoise, Abbeyleix, Cashel oraz w części Cork i Dublina. ESB pracuje już nad przywróceniem dostaw prądu.

Dzisiaj rano w całej Irlandii doszło do wielu stłuczek i kolizji. Na drogach jest gołoledź, nadal pada marznący deszcz. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.