Niestety to nie jedyna w ostatnich dniach tego typu akcja w Irlandii.

Pierwsze zawiadomienie otrzymano w poniedziałek 02/09/2019 w godzinach południowych. Funkcjonariusze Gardy otrzymali telefon z informacją, że do szkoły Colaiste Chriost Ri w Cork wszedł uzbrojony w nóż mężczyzna.

Zgodnie z procedurami zarządzono ewakuację całego budynku. Po dokładnym przeszukaniu szkoły uczniowie mogli powrócić do swoich klas. Okazało się, że zawiadomienie było żartem.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą teraz śledztwo w celu wykrycia osoby odpowiedzialnej na fałszywy alarm. Dyrektor szkoły poinformował, że taka sytuacja nigdy wcześniej nie miała miejsca w tej placówce.

Niestety nie była to jedyna w ostatnich dniach tego typu akcja w Irlandii. W środę 04/09/2019 także w godzinach południowych rozpoczęto przeszukanie w Institute of Technology w Dundalk, Co. Louth.

Funkcjonariusze Gardy otrzymali telefon z informacją, że na uczelni pojawił się mężczyzna z bronią palną. Po sprawdzeniu budynku potwierdzono, że informacje te nie były prawdziwe.

Na obecną chwilę nie wiadomo czy obie sprawy się łączą i czy za fałszywe zawiadomienia w Cork i Dundalk odpowiedzialna jest ta sama osoba.