POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Met Eireann informuje o drastycznej zmianie warunków pogodowych w Irlandii.

Irlandzki instytut meteorologiczny Met Eireann ostrzega mieszkańców Irlandii przed gwałtowną zmianą warunków atmosferycznych.

Do Irlandii napływają masy powietrza polarnego, które wpłyną na gwałtowny spadek temperatur i przyniosą opady marznącego deszczu i śniegu. Już we wtorek 16 stycznia 2018 roku można spodziewać się zimnej i bardzo wietrznej pogody.

Silny wiatr wraz z opadami marznącego deszczu znacznie pogorszy sytuację na drogach, a także widoczność. Dlatego kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i przeznaczenie większej ilości czasu na podróż.

W nocy z poniedziałku na wtorek w wyżej położonych partiach terenu może padać śnieg. Temperatury we wtorek nie przekroczą 4 stopni Celsjusza. Przewidziane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz gradu. W środę i w czwartek wiatr ma być silniejszy, z porywami, a opady deszczu miejscami przejdą w ulewy.

Najgorsza sytuacja pogodowa ma być na zachodzie i północy Irlandii. Tam lokalnie możliwe są podtopienia, a nawet powodzie. Na obecną chwilę nie wprowadzono żadnego alertu pogodowego, lecz synoptycy nie wykluczają pogorszenia prognozy.