Meteorolodzy z Met Eireann nie mają najlepszych wiadomości dla mieszkańców Irlandii.

Przez ostatnie tygodnie korzystaliśmy z nietypowego jak na ten kraj zjawiska – prawdziwego lata. Brak opadów deszczu i bardzo wysokie temperatury przyczyniły się nawet do suszy, co zmusiło rząd do ograniczenia dostaw wody w części kraju.

Teraz meteorolodzy ostrzegają, że czeka nas diametralna zmiana pogody. Nadchodzą ulewy, silny wiatr, a nawet gradobicie. Czy to oznacza koniec lata?

Jeszcze w środę rano w Irlandii będzie sporo słońca przy rosnącym zachmurzeniu. W miarę upływu dnia coraz więcej jednak będzie deszczu niż przejaśnień, a wieczorem ulewy przeniosą się z zachodu na północną część Irlandii.

W nocy ulewne deszcze i znaczne ochłodzenie – temperatury miejscami spadną do 7 stopni Celsjusza. W czwartek silne opady deszczu pokryją obszar całego kraju. Miejscami możliwe burze i gradobicie. Maksymalne temperatury w dzień nie przekroczą 18 stopni Celsjusza.

Piątek nadal bez poprawy warunków – deszcz i silny wiatr, które ustąpią dopiero w nocy. W sobotę i niedzielę będzie dużo przejaśnień przy przejściowych opadach deszczu, jednak wyraźnie się ochłodzi. Temperatury w przyszłym tygodniu typowe już będą dla tej pory roku w Irlandii.